O firmie

W parze z nowoczesnością

Szlachetnym trunkiem „dla zdrowotności” raczono się już przed wiekami. O tym, że spożywanie wina (w rozsądnych ilościach) zapewnia dłuższe  i zdrowsze życie wiemy  również i my  tworząc produkty marki Potęga Tradycji  z Konina. Stąd właśnie pomysł na produkcję win owocowych, opartych na tradycyjnych recepturach.

W parze z nowoczesnością

Stare receptury plus proces technologiczny oparty na metodzie tradycyjnej fermentacji plus wysokiej jakości surowiec a do tego nowoczesne zarządzanie procesem tworzenia to w efekcie najwyższa jakość oraz niezwykłe walory smakowo – zapachowe. Właśnie w ten sposób powstają tradycyjne wina z owoców pod Marką Potęga Tradycji. Firma współpracuje  z sadownikami niemal z całej Polski, dbając o to, by owoce wykorzystywane do produkcji były najwyższej jakość.

Staramy się przywołując Wincentę Zawadzką „wino owocowe jest tradycją naszej kuchni” o powrót win owocowych na nasze stoły.

Wprowadziliśmy na rynek grupę win z polskich owoców m.in. aronii, wiśni, czarnej porzeczki, śliwki, jarzębiny, dzikiej róży i truskawki. W grupie tej znajdują się m.in. wina ekologiczne, natomiast wino z czarnej porzeczki jest wpisane na listę produktów tradycyjnych i regionalnych w Ministerstwie Rolnictwa (link do strony). Firma od 2012 r. jest członkiem sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska (link do strony). W okresie zimowym oferujemy wino grzane.

Starania o tradycję, bezpieczeństwo i zdrowie

Potęga Tradycji współpracuje z Akademią Medyczną w Warszawie i poddała swoje wyroby badaniom zatytułowanym: “Ocena zdolności zmiatania rodników przez wina metodą rezonansu paramagnetycznego”. W konkluzji pracy współredagowanej przez prof. Iwonę Wawer- kierownika Zakładu Chemii Fizycznej tej uczelni- stwierdza się, że “ zaskakująco dobrze wypadły na tle win gronowych wina owocowe firmy VIN-KON z wiśni i aronii, co potwierdza, że oba rodzaje owoców są porównywalne z ciemnymi winogronami. Zarówno owoce wiśni jak i aronii charakteryzują się bowiem dużą zawartością polifenoli, w tym antocyjanin. Wyniki testu potwierdzają opinię, że ciemno zabarwione owoce i przetwory z nich ( np. wina) są świetnym źródłem antyoksydantów, powinny być częstą pozycją w jadłospisie”. Tym, którzy nie wiedzą dlaczego należy “zmiatać rodniki” wyjaśnijmy, że występowanie ich w organizmie traktuje się jako jedną z możliwych przyczyn występowania chorób układu krążenia i układu nerwowego. Rezultaty badań warszawskich naukowców potwierdzają mniemanie, że czerwone, także owocowe i z Konina, wino może zapobiegać dolegliwościom sercowym i nerwowym.